Strona główna

XII GALA WOLONTARIATU

 

 

11 grudnia w Filharmonii Częstochowskiej odbyła się XII Gala Wolontariatu,  która była okazją do podsumowania działalności wolontariuszy z regionu częstochowskiego.

 

 Tego wieczoru w Filharmonii zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, organizacje i instytucje, które na co dzień rozwijają ideę wolontariatu i czynnie wykonują tę posługę wobec drugiego człowieka. Pośród nich obecni byli również wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej. 

Uroczyste obchody otworzył  występ Jacka Pietrzaka. Po czym zostały wręczone nagrody wolontariuszom, którzy wzięli udział w konkursie „Barwy Częstochowskiego Wolontariatu”. Następnie odbył się koncert zespołu Impast.

Tego wieczoru padło wiele ciepłych słów i życzeń dla wolontariuszy. To niezwykle ważna działalność w każdej gałęzi życia społecznego.  Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk składając życzenia wolontariuszom, zwrócił się do nich takimi słowami:            „Życzyłbym wam kochani, abyście nie tracili tego zapału i energii w niesieniu pomocy innym. Wiem, że jest to trudne i nie zawsze otrzymujecie w zamian serce, uśmiech i podziękowania (..) ale z drugiej strony trzeba pamiętać również o tym,  że czym kto sieje, to później zbiera. W związku z tym, jeżeli wy  roztaczacie wokół siebie klimat dobra, pomocy, szlachetności to możecie być pewni, że w życiu, w przyszłości otrzymacie właśnie to, co dajecie” .

 

 

129292
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
W tym miesiącu
Zeszły miesiąc
Wszystkie
87
404
1759
124734
8474
10201
129292

Your IP: 54.210.61.41
Server Time: 2019-02-21 08:35:34