Strona główna

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

 

 

3 grudnia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z górnikiem z okazji Barbórki. Dzieci z klasy I zaprezentowały program artystyczny oraz złożyły górnikowi szczere życzenia.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 2018

 

25 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły z pluszowym przyjacielem. Spośród maskotek wybrano największego i najmniejszego reprezentanta. Pani Ksymena Żurawska  zapoznała dzieci  z historią powstania  święta pluszowego misia oraz zachęciła do czytania książek o przygodach misiów. Pani Dorota Kulik i pani Edyta Kilan przeprowadziły konkurs „Zgaduj -zgadula" dotyczący życia i zwyczajów niedźwiedzi. Dzieci uczestniczyły również w konkursie zbierania wykałaczek kuchenną rękawicą. Wspólnie rozstrzygnięto wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Portret misia”. Laureatką konkursu została Nel Józefowska z kl. II,  natomiast II miejsce zajęła Marika Chęć z kl. I , zaś III miejsce przypadło w udziale Klaudii Szafer z Oddziału Przedszkolnego. Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem przy piosence „Jadą , jadą misie".

Czytaj więcej...

W TEATRZE - MIKOŁAJ 2018

 

7 grudnia uczniowie z klasy I i II Szkoły Podstawowej w Białej uczestniczyli w wyjeździe do teatru im. Adama Mickiewicz w Częstochowie. Tam obejrzeli na spektakl „Trzy świnki”. Po obejrzeniu sztuki każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja.

Czytaj więcej...

KONKURS ORTOGRAFICZNY 2018

28 października w  naszej szkole odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni oraz popularyzacja konkursu, jako jednej z form rozwijania zainteresowań uczniów. Organizatorami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Edyta Kilan oraz pani Dorota Kulik. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac. Następnie wyłoniła zwycięzców konkursu:
I miejsce zajęła Hanna Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku,
II miejsce przypadło w udziale Nataszy Górnik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, a
III miejsce zajęła Maja Maciejewska ze Szkoły Podstawowej w Kamyku.

Gratulujemy!

AKCJE KOŁA WOLONTARIATU 2018

Szanowni Państwo,

Nasz szkoła bierze udział w akcjach charytatywnych:

  1. „Święty Mikołaj dla Polaków na Kresach” – zbieramy słodycze i artykuły szkolne do 15 listopada 2018 r.
  2. „Świąteczna paczka” – zbieramy potrzebne rzeczy dla chorych dzieci z Hospicjum  i z Ośrodka „Ufność w Częstochowie: proszek do prania dla dzieci, płyny do płukania tkanin dla niemowląt „sensitiv” i starszych dzieci,  pieluchy jednorazowe rozmiar 2,3,4,5, pieluchy tetrowe lub flanelowe, chusteczki nawilżające dla niemowląt, środki pielęgnacyjne (kremy, oliwki, płyny do kąpieli, mydło, szampon), herbatki HIP, soki Bobo Fruit, zupki, obiadki, desery Gerber lub HIP od 4 do 12 miesiąca, butelki do karmienia, kaszki ryżowe smakowe (malina, banan, brzoskwinia, jabłko), ręczniki, pościel, kocyki, zabawki z atestem dla niemowląt i dzieci do 3. roku życia, pościele, ręczniki koce, zabawki edukacyjne i multimedialne, zabawki grające (nowe). Zbiórka trwa do 14 grudnia 2018 r.
  3. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” – zbieramy karmę, ciepłe koce, zabawki dla psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Zbiórka trwa do 7 grudnia 2018 r.

Wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca prosimy o dobrowolne złożenie darów.

Szkolny Klub Wolontariatu

 


 

O DRZEWACH WIEMY WSZYSTKO

 

Przedszkolaki z Białej po raz kolejny wzięły udział w Gminnym Konkursie Dendrologicznym, który odbył się w Przedszkolu nr 2 w Kłobucku. Dzieci rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste  oraz krzewy po ich owocach, liściach, igłach i szyszkach. Zawodnicy mieli do wykonania 8 zadań. Uczennice naszej szkoły: Klaudia Szafer oraz Hanna Poch zdobyły II miejsce.

Serdeczne gratulacje dla naszych najmłodszych reprezentantów!  

Czytaj więcej...

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

 

23 listopada, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,
w Przedszkolu nr 1 w Kłobucku odbył się I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Przedszkolaków. Konkurs rozpoczął się wesołym akcentem. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, który zasiadał w jury konkursowym, został odpytany przez dzieci z wiersza  Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”.

            W zmaganiach konkursowych uczestniczyło piętnaścioro dzieci. Nagrodzono trzy pierwsze miejsca oraz wręczono dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień zdobyła nasza uczennica Klaudia Szafer, śpiewając pieśń: „Rozkwitają pąki białych róż ”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

107626
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
W tym miesiącu
Zeszły miesiąc
Wszystkie
99
92
279
106530
1251
6335
107626

Your IP: 52.91.185.49
Server Time: 2018-12-11 16:27:05